ماساژ سنگ سرد

فواید ماساژ سنگ سرد

از اصلی‎ترین فواید ماساژ سنگ سرد می‌توان به ایجاد حالت عمیق آرامش و ریکلسیشن، رهایی از تنش، کاهش تورم و التهاب ناشی از بافت اسکار و درمان آسیب‎‌های عضلانی اشاره کرد. سنگ‌های سرد در کار ماساژ سنگ سرد نقش مهمی ایفا می‌کنند. زیرا هنگام کار بر روی عضلات و بافت‌های عمیق درد را از بدن جدا کرده و باعث تقویت سطح سلولی می‌شوند. از فواید ماساژ سنگ سرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

اضطراب و افسردگی

ماساژ سنگ سرد به مغز کمک می‌کند تا بر روی بدن تمرکز کرده و به جای مسائلی که باعث استرس و درگیری ذهنی به مسائل بهتری درگیر شود و آن‌ها را تجربه کند. سنگ‌هایی که بر روی شکم یا کمر اعمال می‌شوند به کاهش درد، نفخ و تورم همراه با قاعدگی کمک می‌کنند.

ماساژ سنگ سرد،ماساژ سنگ
ماساژ سنگ سرد

سینوزیت

یکی دیگر از فواید ماساژ سنگ سرد کاهش دردهای سینوزیتی می‌باشد. سنگ‌های سرد اعمال شده بر روی صورت به طور مستقیم یا از روی یک پارچه برای محافظت از پوست در برابر آسیب، باعث کاهش تورم و درد بینی می‌شوند.

فشار خون بالا با افزایش گردش خون

وقتی سنگ‌های مرمر سرد در موقعیت‌های ویژه‌ای روی بدن قرار می‌گیرند گردش خون افزایش می‌یابد و فشار خون بالا می‌تواند کاهش یابد.

خستگی و کوفتگی

با تسکین نفخ، تورم و در نتیجه افزایش گردش، فواید دیگر این روش درمانی افزایش سطح انرژی و استقامت است که به رفع خستگی و کوفتگی ختتم می‌شود. اکثر ورزشکاران از این روش برای ریکاوری پس از مسابقات ورزشی استفاده می‌کنند.

یک نکته بسیار مهم اعمال سنگ سرد بر روی صورت همانطور که گفته شد می‌تواند تاثیرات خاصی داشته باشد. زیرا صورت در بسیاری از افراد محلی است که به خوبی به سرما واکنش نشان می‌دهد. باید دقت داشته باشید که از سنگ‌های سرد نباید در ارتفاعات کوهستانی استفاده کرد.