ماساژ سنگ داغ چیست

در ماساژ درمانی به شیوه سنگ داغ، از تکنیک ماساژ با قاعده و نظم خاص استفاده می شود بدین صورت که درمانگران سنگ داغ را به صورت ثابت در قسمت های خاصی از بدن می‌گذارند.

سنگ ها نرم و صاف هستند و معمولا از نوعی سنگ آتش فشانی به نام سنگ بازالت تهیه شده اند که علت انتخاب این نوع سنگ، توانایی آنها در حفظ گرما است.این سنگ ها قبل از استفاده، در آب داغ یا تحت تاثیر گرما قرار می گیرند سپس بر روی بخش های خاصی از بدن مانند پشت، شکم، صورت، دست ها و پاها قرار داده می‌شوند. برخی درمانگران سنگ را در دست خود نگه داشته و با آن فرد را ماساژ می‌دهند. این روش به درمانگر امکان ماساژی قوی تر بدون نیاز به فشار زیاد را داده و باعث می‌شود مشتری احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

ماساژ سنگ داغپنج فایده ماساژ سنگ داغ

تسکین درد

ماساژ درمانی به طور مشخص با تسکین علائم بیماری هایی مانند فیبرومیالژیا ( نوعی سندرم درد اسکلتی-عضلانی مزمن ) و سایر بیماری های خود ایمنی مرتبط است. مطالعات متعدد نشان می دهد در بیماری هایی مانند فیبرومیالژیا و آرتریت روماتوئید، تکنیک های ماساژ با کاهش درد و بهبود دامنه حرکت این بیماران همراه است.

کاهش استرس

ماساژ یکی از موثرترین روش های کاهش استرس است. نتایج تحقیقات متعدد نشان می‌دهد ماساژ در کاهش استرس، اضطراب و تقویت عملکرد قلب نقش دارد.

افزایش انعطاف پذیری مفاصل

تنش و فشار به عضلات، حرکت مفاصل را سخت و دردناک می‌کند. ماساژ به آرامش عضلات و در نهایت آسانی و راحتی حرکت مفاصل کمک می‌کند. ماساژ درمانی با سنگ داغ می‌تواند برای افرادی که اختلالات خاص مفصلی دارند نیز مفید باشد.

کاهش گرفتگی و سختی عضلات

سختی و گرفتگی عضلات درد زیادی را ایجاد می کند و ماساژ درمانی با سنگ داغ، آرامش و کاهش درد عضلات و مفاصل را به همراه دارد.

خواب راحت تر

عواملی مانند استرس، بی خوابی و مشغله زیاد همگی از علل خواب ناکافی در زندگی های امروزی هستند. ماساژ درمانی در احساس آرامش و خواب برای سالمندان بسیار موثر است.